تصمیم گرفتم به مرور بخش هایی از کتاب کمی عاشقانه تر را برایتان اینجا به اشتراک بگذارم. حالا که فرصتی شده تا در خانه وقت مان را صرف کارهای مفید و مؤثر کنیم و بخشی از وقت مان را روزانه به بالابردن آگاهی مان اختصاص بدهیم به نوبه ی خودم مقتضی بود تا این فرصت را به شما عزیزان اختصاص بدهم. امید که مفید و پرفایده باشد.

«بسم الله الرحمن الرحیم»

زندگی شویی یک سفر مشترک است. سفری مشترک که قرار است زن و مرد را در کنار یکدیگر به هدفی عالی‎تر برساند. هدفی که شاید اگر به تنهایی قصد طی نمودن آن را داشته باشی، احتمال و درصد موفقیت را کمتر خواهد کرد. درک این هدف و مقصد علاوه بر آنکه زندگی را شیرین می‎کند، تحمل دشواری‎های راه را نیز بر ما آسان‎تر می‎کند.

آگاهی و شناخت از همسفر یک باید لازم است که اگر این آگاهی نباشد، هم به خودمان و هم به همسفرمان لطمه خواهیم زد.

شناخت مرد از زن و نیازهای عاطفی و جسمی او و شناخت زن از مرد و درک نیازهای غریزی و عاطفی او می‎تواند زندگی در کنار یکدیگر را شیرین سازد و از آن طرف عدم درک و شناخت از این نیازها گاهی آنقدر به زندگی لطمه می‎زند که در نهایت به علت عدم تحمل و سازگاری یکی از دو طرف منجر به طلاق‎ عاطفی و جدایی می‎شود.

باید هر کدام از روجین یاد بگیرند که زندگی بستری است برای رشد و شناخت خویشتن و استعدادها و توانایی‎هایی که اغلب در این سفر کشف و نمود پیدا می‎کند. کم نبودند افرادی که خودشان بیان می‎کرده‎اند که ازدواج باعث شد تا خودم را بیشتر و بهتر بشناسم. توانایی‎ها و استعدادهایی که تا قبل از آن آگاهی در موردش نداشتم برایم ملموس‎تر شدند یا حتی خانمی برای تعریف می‎کرد من اراده‎ی ضعیفی در تصمیم‎گیری داشتم و اکنون که ازدواج کرده‎ام به خاطر اینکه همسرم فرد با اعتماد به نفسی است، این همنشینی روی من هم اثر گذاشته و مدت‎هاست توانسته‎ام این تردید و دودلی در تصمیم‎گیری را در خودم درمان کنم و البته نمونه‎های بسیار دیگر.

اما چرا گاهی این سفر تلخ می‎شود و چرا گاهی از بودن در کنار یکدیگر کمتر لذت می‎بریم و یا حتی زندگی برایمان تبدیل به یک عمل روتین و روزمره‎ای می‎شود که کم‎کم به جای سپاسگزاری مدام بر سر یکدیگر غُر می‎زنیم و به جای دیدن حُسن‎ها و نقاط مثبت یکدیگر، نقاط ضعف و کمبودهای زندگی را بر سر یکدیگر می‎کوبیم!

حتما شما هم روابط عاشقانه و دوست‎داشتنی زوجینی را دیده‎اید که علاوه بر اینکه روز به روز محبت‎شان نسبت به هم بیشتر می‎شود، اطرافیان و نزدیکانشان را نیز به ازدواج ترغیب می‎کنند و از آن طرف هم هستند که متاسفانه به دلیل ضعف‎هایی که خود در مدیریت و کنترل زندگی مشترک‎شان داشتند و از سر عدم آگاهی، دیگران را به ازدواج نکردن تشویق می‎کنند.

این کتاب علاوه بر بیان خاطرات دیگران و به اشتراک گذاشتن تجربه‎‎های شیرین یا تلخ آنها با شما همراه خوبی برای آموختن و شناخت نیازهای زن و مرد خواهد بود.

امید به لطف خداوند متعال دارم که بتوانیم در کنار یکدیگر و با عمل به آنچه که می‎آموزیم، متعهد شویم تا روز به روز شاهد طلاق کمتر و روابط عاطفی بهتر و عاشقانه‎تری باشیم. ان شالله.

ادامه دارد.

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

آموزش کسب و کار قيمت لوله پلي اتيلن وبلاگ تخصصی اخبار آنلاین پخش پوشاک عمده زنانه و دخترانه Michelle مجید خراطها توریاب ♻️✔نرم افزار کامپیوتر✔♻️ ترانه و آهنگ تامین کننده تجهیزات صنایع نفتی